Amaç

Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisi’nin temelleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nin işbirliğiyle 2018 yılında düzenlenen “Yangın Semineri” ile atılmıştır. Düzenlenen Seminerde, yangın konusu bir çok yönüyle ele alınmış ve genel anlamda önleme, denetleme ve söndürme olarak üç ana başlık altında incelenmiştir. Bu üç ana başlık, kendi içinde birçok alt başlığı barındırması sebebiyle yangın konusunda çeşitli alanlarda daha fazla inceleme yapılması gerekliliğini ortaya koymuştur. Bu sorumluluk bilinci ile ilki Seminer olarak düzenlenen Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisi’nin daha geniş kapsamlı ve daha çok paydaşın katılımıyla düzenlenmesi doğrultusunda çalışmalar sürdürülmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Makina Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Tekstil Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Maden Mühendisleri Odası işbirliğiyle düzenlenecek Uluslararası Katılımlı Yangın Sempozyumu ve Sergisi 3-4 Ekim 2024 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Uluslararası katılımcıların da olacağı sempozyum, ilgili birçok kamu kurum ve kuruluşu ile özel sektörden yangın konusunda deneyimli isimleri bir araya getirecektir.

Önceki senelerde büyük ilgiyle takip edilen Yangın Sempozyumu’nda bu sene,  konunun ilgili tüm meslek grupları tarafından tartışılarak, katılımcıların bu alandaki birikimlerine katkı sunulması amaçlanmaktadır.

Konunun ilgilileri olan itfaiye, meslek odaları, akademisyen ve sanayide tecrübeli birçok uzman ismi bir araya getirmeyi hedefleyen sempozyumun 31 bildiri sunumu ve 1 paneli içermesi öngörülmektedir.

Katılımcıların hem bilgilenmesini hem teknolojik gelişmeleri takip etmesini, hem de ihtiyaçları dahilinde gerekli görüşmelerini gerçekleştirmesini sağlaması hedeflenen sergiye, yangın özelinde çalışan kamu kurumları ve özel sektörden katılımın olması hedeflenmektedir.

Bizi Takip Edin

Büyük yangınlar, küçük ihmallerle başlar...
MMO İzmir Şubesi © 2024. Bütün hakları saklıdır.